Magyar Iracing Liga fóruma
November 17, 2018, 08:10:38 *

Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: iRacers.hu a hazai iRacing közösség központja.
3 hónapos ingyenes előfizetés továbbra is igényelhető.
Összetett kereső  
Oldalak: [1] 2 3 ... 85   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdezz, felelünk.  (Megtekintve 411595 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
Sándor Tibor
Administrator
veterán fórumozó
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: Március 25, 2012, 14:56:51 »

Első körben a tájékozódás végett célszerű a főoldalon (iracers.hu) található "iR tájékoztatót" végigolvasni. Sok benne az információ és elsőre sok is, de ad egy képet arról mi vár egy újoncra.

Ezek után vagy a fórumon velünk, vagy Papp Attilával kell felvenni a kapcsolatot. Vele vagy itt a fórumon tudjátok, vagy az a.papp84 kukac gémail pont com email címen. Ő/Mi segítünk eligazodni a kedvezmények között, és segítünk a regisztrálásban is.

A játék csak online játszható, és csak webböngészőn keresztül indítható, azaz nincs sem menüje, se semmi hasonló, úgyhogy a regisztrálás elkerülhetetlen!

Jelenleg 3 hónapos ingyenes kódot tudunk biztosítani, ezt kérjétek a fórumon, vagy privátban Papp Attilától.
http://www.iracing.com oldalon a sign up-ra kattintva regisztrálhat. A kóddal ingyenes lesz a regisztráció. FONTOS: 1 dollárt le fog vonni a paypalről vagy bankkártyáról amit utána vissza is utal! Ez egy ellenőrzés hogy valid a számla, nem úszik-e az adósságban, és hogy nem akar-e valaki kétszer ugyanazzal a számlával regisztrálni.

Akinek segítségre van szüksége, az pedig telepítse a TeamSpeak nevű programot http://www.teamspeak.com/  (ez egy Skype-hoz hasonló csevegőprogram) és a fórumban az "Egyéb Témák Fórumai /  Team Speak adatok és egyéb hasznos programok topikja" oldalon megtalálja a kapcsolódáshoz szükséges adatokat, és lehetőség nyílik rá, hogy szóban vegyük fel a kapcsolatot.
Link a TeamSpeak elérhetőségünkhöz:
http://iracers.hu/frm/index.php?topic=6.0

iRacinghez hasznos szoftveres kiegészítőket az alábbi linken találhatsz az első hozzászólásban:
http://iracers.hu/frm/index.php?topic=268.0

Ha bárkinek bármi kérdése, észrevétele van, azt pedig ide írja, és igyekszünk minél hamarabb válaszolni rá, vagy az alábbi topikban is kérdezhet:
http://iracers.hu/frm/index.php?topic=335.0

/Lőrinczy Máté/

http://www.iracers.hu/ir-tajekoztato/
« Utoljára szerkesztve: Június 17, 2017, 02:31:15 írta Attila Papp » Naplózva

Maximus
Vendég
« Válasz #1 Dátum: Március 26, 2012, 07:37:17 »

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy szeretnék 3 hónapos ingyenes tagságot és kivel tudnék konzultálni ez ügyben? A másik kérdésem az lenne, hogy a Momo racing kormányt hogyan lehet iRacingbe jól beállítani hogy addig tekerjem ameddig a cockpitben van? Köszi
Naplózva
Palotas Sandor
nagyon aktív fórumozó

« Válasz #2 Dátum: Március 26, 2012, 08:09:54 »

Bocsi hogy a nem megfelelő helyre írtam,korábban,de még új vagyok nálatok.

Akkor kérdeznék még ha lehet.

Milyen futamokra lehetne még jelentkezni ha lehet,és milyen kocsik, pályák kellenének hozzá,nem szeretnék úgymond "felesleges kocsikat pályákat venni amiket később lehet soha nem használok.
Szívesen jönnék versenyezni még ha csak a végére is érnék oda.
Olvasgatva a fórumokat nem egészen világos hogy amiket TI rendeztek futamokat azokon csak az itteni tagok vesznek részt vagy nyílt és mindenki beléphet egy adott versenyre.
Ha indulok egy- egy versenyen ITT nálatok ugyan úgy kapok-veszítek "rang" pontot vagy hogy nevezik,mint ha az iRacingen versenyeznék?
Egyenlőre ennyi lenne.

Most a triangle bajnokság megy 2 hetente hétfőn Riley-val. Ez a bajnokság záró szakasza,az oldalon van kint elméletileg versenynaptár.
A köztes heteken hétfőn pedig az iracing alapcsomagból választott autó-pálya kombók mennek. Tehát nem kell venni hozzá semmit.
A mi futamainkat mi hostoljuk és nem számit bele az iracing hivatalos raiting rendszerébe.
Naplózva
Palotas Sandor
nagyon aktív fórumozó

« Válasz #3 Dátum: Március 26, 2012, 08:12:12 »

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy szeretnék 3 hónapos ingyenes tagságot és kivel tudnék konzultálni ez ügyben? A másik kérdésem az lenne, hogy a Momo racing kormányt hogyan lehet iRacingbe jól beállítani hogy addig tekerjem ameddig a cockpitben van? Köszi

szia!
Az ingyenes 3 hónappal kapcsolatban Sándor Tibit keresd bátran.
A kormánnyal kapcsolatban pedig a logitech profilerben 900 fok-ra tedd és a játékban a kalibrálásnál csináld amit kér a program és jól fog működni.
Naplózva
Maximus
Vendég
« Válasz #4 Dátum: Március 26, 2012, 09:21:06 »

Köszönöm!
Naplózva
Maximus
Vendég
« Válasz #5 Dátum: Március 26, 2012, 09:30:11 »

Sándor azt még leírnád, hogy a Logitech profilerben a Steering wheelen belül mikre klikkeljek? Bocsi de új vagyok még.
Naplózva
Palotas Sandor
nagyon aktív fórumozó

« Válasz #6 Dátum: Március 26, 2012, 16:07:05 »

Sándor azt még leírnád, hogy a Logitech profilerben a Steering wheelen belül mikre klikkeljek? Bocsi de új vagyok még.

Hát nálam így van beállítva:
900 fok
overall effects strength   : 105%
spring effects strength    : 0%
damper effects strength  : 100% ( a játékon belül viszont 0% a damping csúszkán)

a centering spring strenght :0% és nincs kipipálva a négyzet
allow game to adjust settings : kipipálva

És a játékon belül is autótól függően 5-10% körüli a force feedback erőssége

Mondjuk nekem g27 van,momo racing-nél nem tudom ez mennyire működik ugyanugy, viszont iracing hivatalos fórumon van valahol kormánybeállításokról topic.
http://members.iracing.com/jforum/posts/list/1500238.page
« Utoljára szerkesztve: Március 26, 2012, 16:14:37 írta Palotas Sandor » Naplózva
Norbert Leitner
Road szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #7 Dátum: Március 26, 2012, 17:39:26 »

A momot nem lehet 900 fokra állítani. Annak 270fok az elfordulási szöge asszem. Tehát a játékba is ha azt adod meg az Optionsbe akkor elvileg annyit fog forogni a kormány is a játékba(még nem próbáltam).
Naplózva
Palotas Sandor
nagyon aktív fórumozó

« Válasz #8 Dátum: Március 26, 2012, 18:07:41 »

A momot nem lehet 900 fokra állítani. Annak 270fok az elfordulási szöge asszem. Tehát a játékba is ha azt adod meg az Optionsbe akkor elvileg annyit fog forogni a kormány is a játékba(még nem próbáltam).

Akkor ezzel mellé lőttem,köszi a helyesbítést.  Mosolyog
Naplózva
Maximus
Vendég
« Válasz #9 Dátum: Március 26, 2012, 18:53:37 »

Köszi srácok sikerült és 270 fokra állítottam a játékba. Na így már mindjárt jobb. Mosolyog
Naplózva
Peter Szabo
Oval szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #10 Dátum: Március 27, 2012, 15:45:19 »

Ha most kezdted, akkor gondolom még a rookie-ban nyomod. Rookie seriesben nincs setup.
Az Advanced rookie-ban (inRacingNews series) már lehet setupolni.
Naplózva

Daniel Thesz
újonc fórumozó
*

« Válasz #11 Dátum: Március 28, 2012, 15:25:08 »

Sziasztok! Olvasgatom fórumot az okosságokról, biztos már leírtátok valahol, de nem találtam, így megkérdezem: olvastam, hogy ugyebár a gumi adatok mindig az utolsó boxkiállás állapotát tükrözik, létezik belső/külső megoldás arra, hogy mindig az aktuális állapotát lássam?
Naplózva
Sándor Tibor
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #12 Dátum: Március 28, 2012, 15:46:29 »

Sziasztok! Olvasgatom fórumot az okosságokról, biztos már leírtátok valahol, de nem találtam, így megkérdezem: olvastam, hogy ugyebár a gumi adatok mindig az utolsó boxkiállás állapotát tükrözik, létezik belső/külső megoldás arra, hogy mindig az aktuális állapotát lássam?

Tudtommal nincs ilyen opció, mint ahogyan az életben sincs hasonló.
Naplózva

zsobacsi
újonc fórumozó
*

« Válasz #13 Dátum: Március 31, 2012, 20:10:31 »

Sziasztok...a nevem Zsolt Toth , teljesen uj vagyok ami az Iracinget illeti. Elni probalok az egyhonapos proba lehetosegevel de problemaba utkoztem,ezert gondoltam hogy tolletek biztos kapok egy kis segitseget. A problema a kovetkezo: promocios koddal (simracing.hu oldalarol) regisztraltam az Iracingban.progit letoltottem ,telepitettem,beleptem de mar az updatnel megtorpant..azt irja hogy nem tud kapcsolatot letesiteni a szerverrel!! ekkor jot az hogy virusirto -minden tuzfal kikapcs de semmi. Majd portokat nyitogattam de semmi. Gondoltam kiprobalom laptoprol es lass csodat minden ment mint a karikacsapas,be is tudtam lepni tesztelni!!! A Laptop es a Jatek gep egy routeren kapcsolodik a netre es a laptopon semmit sem kellet csinaljak es mukodik! A kovetkeztetesem az hogy a Win7 64 bit (ultimet) valamit nem enged...!!! DE MIT NYISSAK MEG VAGY KAPCSOLJAK KI??? Nem hinnem hogy a 64 bit az oka....Ujratelepiteni nem szeretnem mert eppen a mult heten csinaltam...Talalkozott valaki ezzel a problemaval,tudtok segiteni??? Elore is koszonom.
Naplózva
Sándor Tibor
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #14 Dátum: Március 31, 2012, 20:21:12 »

azt hiszem tudjuk a megoldást, manuálisan kell indítani a dolgokat. TS-en megtalálsz valamelyikőnket esténként és segítünk.
Naplózva

zsobacsi
újonc fórumozó
*

« Válasz #15 Dátum: Március 31, 2012, 20:55:43 »

Koszonom a gyors segitseget,tehat a gond a NOD virusirto volt...nem volt eleg a kikapcsolasa ezert letoroltem es lass csodat mukodik!  Vigyorog
Naplózva
Daniel Bodnar
Full szervertag 2013
veterán fórumozó
*

« Válasz #16 Dátum: Március 31, 2012, 21:52:36 »

Én nekem (meg gondolom másoknak is még) direkt az Iracing-hez dedikált a gép, szinte semmi más progi nincs rajta.

No email, csak a chrome és annyi.
Pedig én aztán abszolút kezdő vagyok még. Lényegesebben megkönnyítette az életemet.

Jó8

Naplózva
Kovacs Gabor
újonc fórumozó
*

« Válasz #17 Dátum: Április 01, 2012, 08:06:59 »

Mindig fontos az eredmény Mosolyog  A helyezéssel tudod növelni a ir-ed. Ha az indulók első felében vagy, akkor valszeg plussz kapsz, ha hátul, akkor -. Ennek semmi köze az előbbre jutáshoz, az csak az sr-től függ.
Naplózva
Dániel Sinka
aktív fórumozó

« Válasz #18 Dátum: Április 01, 2012, 10:21:48 »

Azt szeretném kérdezni a tisztelt uraktól,hogy ha már a "D" osztályban van valaki ,vagy feljebb ,akkor is csak végig kell "poroszkálni" a versenyeket ,úgy hogy ne legyen contakt,és egyéb hiba?
Vagy itt már számít az eredmény,helyezés is az előbbre jutásnál?
Igaz az ovál-nál nincs meg még ,mert egyenlőre nem nagyon erőltettem ,pedig jó lenne,de a road-nál "D"-ben vagyok és emiatt kérdezem.

Előre is köszönöm a válaszokat. Mosolyog
Szia!

Sr:
Ezt csak a licensek megszerzéséhez kell, illetve ha ezt lerontod akkor elvesztheted a licensedet. Felsőbb jogosítvány eléréséhez három vagy 4 "D" osztályos versenyt kell teljesítened a te esetedben és a safety ratinget fel kell tornásznod 4 fölé.
Safety ratinget, mint előttem írták kanyar/incidens szerint kapod, vagyis számít milyen gyors autóval és mennyit mész hiba nélkül. Ahogy egyre feljebb lépkedsz egyre kevesebb hibát enged meg a játék. Erre egy egyszerű példa: Mazdával rookieba végig nyomsz egy 20 perces futamot kapsz +0.25, míg A 4.00 licenszel végig nyomsz lmp2 autóval egy órás futamot 0x incidensel kapsz +0.15.
IR:
Ennek nincs köze a SR-hez, ezt a futamokon elért eredményeid szerint kapod illetve veszted el. Irating alapján osztják az embereket hozzájuk hasonló képességű mezőnybe, ha egy futamra neveznek 70en és a gridenként 16 autót indítanak, mint pl Skip Barber bajnokságban, akkor az irating szerint fogja az embereket szerverre dobálni az iracing, vagyis a 16 legmagasabb iratinggel rendelkező embert a 70-ből dobja az első szerverre, 2. -ra a 17-32 ig és így tovább.
Ezt feltornászod 2500 fölé, akkor már általában a legjobb szerverre kerülsz és nem lesz roncsderbi körülötted.

Hétfőn futam előtt gyere fel TS-re és tudunk segíteni mindenben, ami nem világos.
« Utoljára szerkesztve: Április 01, 2012, 10:27:06 írta Dániel Sinka » Naplózva
Dániel Sinka
aktív fórumozó

« Válasz #19 Dátum: Április 01, 2012, 11:38:32 »

TT rating - Time Trial rating.
Nem befolyásol semmit Time Trialok után kapod, de sok értelme nincsen.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 ... 85   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: