Magyar Iracing Liga fóruma
November 22, 2019, 09:29:55 *

Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: iRacers.hu a hazai iRacing közösség központja.
3 hónapos ingyenes előfizetés továbbra is igényelhető.
Összetett kereső  
Oldalak: 1 ... 85 86 [87] 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdezz, felelünk.  (Megtekintve 573749 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Zima Péter
Road szervertag 2013
veterán fórumozó
*
Nem elérhető Nem elérhető

70/41öt6633, 70/3062öt88

« Válasz #1720 Dátum: Szeptember 11, 2019, 20:58:23 »

Köszi Sanyi, egy hete rendeltem egy ilyet, de minimum egy, de inkább két hónap mire ideér. Estimated delivery Sunday, Sep 22, 2019 - Sunday, Nov 3, 2019, ez van megadva kézbesítésnek, eddigi tapasztalatom, hogy a lejárat előtti héten jön a csomag:(
Ezért gondoltam, ha valaki Arduinózik az gyorsabb lenne.
Naplózva

Perjési Bálint
újonc fórumozó
*

« Válasz #1721 Dátum: Szeptember 12, 2019, 15:18:35 »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni!
Class D szinten vagyok jelenleg, de szeretnék venni 2 autót és 4 pályát!
Csak a Road része érdekel!
Melyik 2 autót és 4 pályát lenne érdemes megvenni ezen a szinten, ahol és amivel a legtöbb lehetőségem lenne versenyezni?

Köszi!

Naplózva
Triaska Gábor
aktív fórumozó

« Válasz #1722 Dátum: Szeptember 12, 2019, 19:40:55 »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni!
Class D szinten vagyok jelenleg, de szeretnék venni 2 autót és 4 pályát!
Csak a Road része érdekel!
Melyik 2 autót és 4 pályát lenne érdemes megvenni ezen a szinten, ahol és amivel a legtöbb lehetőségem lenne versenyezni?

Köszi!
Class D-ben találsz még olyan ingyenes szériát amivel tovább tudsz lépni C-be, pl SCCA Spec Racer Ford.

De ha minden áron vásárolni akarsz talán egy GT3-as verdát ajánlanék, mert azok elég sok sorozatban mennek. D-ben ott a Ferrari GT3 Challenge, aztán C-ben IMSA, B-ben meg VRS.
Pályát olyat érdemes venni amik elég népszerűek. Érdemes végignézni melyik szériában milyen pályák vannak, és amelyikkel a legtöbb helyen találkozol azt érdemes választani. Vannak olyan pályák amik szinte minden szezonban szerepelnek. Ilyenek: Spa, Monza, Sebring, Nürburgring, Interlagos, most Barcelonát is nyomják mert új, vagy Silverstone.
Naplózva
Perjési Bálint
újonc fórumozó
*

« Válasz #1723 Dátum: Szeptember 13, 2019, 17:12:29 »

Köszönöm a választ!

Még egy kérdés?

A pályák heti rendszerességgel változnak, és melyik nap?
Azt lehet tudni, hogy milyen pálya fog következni?
« Utoljára szerkesztve: Szeptember 13, 2019, 17:26:22 írta Perjési Bálint » Naplózva
Triaska Gábor
aktív fórumozó

« Válasz #1724 Dátum: Szeptember 14, 2019, 10:37:35 »

Köszönöm a választ!

Még egy kérdés?

A pályák heti rendszerességgel változnak, és melyik nap?
Azt lehet tudni, hogy milyen pálya fog következni?
Kedden kezdődik az új pálya hét.
A böngészős fő képernyőn van egy FIND OFFICIAL RACES fül, ott a legördülő menüben klikk a CURRENS SERIES-re. Itt felsorolja az összes futó szériát. Érdemes bejelölni hogy csak a road kategóriát mutassa. Az egyes szériáknál a + jellel le tudod nyitni, itt írja hogy melyik hét mikor kezd, melyik pályán, futam hossza(kör vagy perc), és jobbra látod hogy melyik pályát/autót kéne még megvenned.
Naplózva
Daniel Bodnar
Full szervertag 2013
veterán fórumozó
*

« Válasz #1725 Dátum: Szeptember 16, 2019, 09:13:02 »

Azt azért mindenképp hozzátenném, hogy még szerintem a régi webes felületet érdemes használni.
Cimbim az újat használta/ja és elkezdtem neki magyarázni, mit hogy és nem értette Mosolyog
Én ezt a linket ajánlom és szerintem Gábor is erről beszélt:
https://members.iracing.com/membersite/member/Home.do

Naplózva
Perjési Bálint
újonc fórumozó
*

« Válasz #1726 Dátum: Október 16, 2019, 12:24:58 »

Sziasztok!

Tud valaki infót adni, hogy az iRacing oldalon az áfa mentes vásárlás miért nem működik már!

Köszi
Naplózva
Rozsi Sándor
Road szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #1727 Dátum: Október 16, 2019, 17:21:20 »

Sziasztok!

Tud valaki infót adni, hogy az iRacing oldalon az áfa mentes vásárlás miért nem működik már!

Köszi
Melyik ÁFA mentes vásárlás? Paysafecarddal júniusban fizettem, akkor még működött.
Naplózva
Perjési Bálint
újonc fórumozó
*

« Válasz #1728 Dátum: Október 16, 2019, 19:17:48 »

Szia!

Igen az! Most nem működik!
Én 3 hete fizettem így utoljára, akkor még jó volt!
Most, már felszámolja az áfát!
Naplózva
Feszl Ernő - Woodyka
Road szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

Mr. Orange

« Válasz #1729 Dátum: Október 17, 2019, 16:54:20 »

Paypalól tölts fel pénzt az Iracing accodra és utána próbálj meg fizetni akkor már nem számol áfát.
Naplózva

Már pedig itt rend lesz mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá

www.sg.hu fórumon Marcinko
Zima Péter
Road szervertag 2013
veterán fórumozó
*

70/41öt6633, 70/3062öt88

« Válasz #1730 Dátum: Október 17, 2019, 17:45:21 »

Paypalól tölts fel pénzt az Iracing accodra és utána próbálj meg fizetni akkor már nem számol áfát.

És ez biztos? Én Oregonba költöztem, de már szívesen hazaköltöznék, honvágyam van:)
Naplózva

Zima Péter
Road szervertag 2013
veterán fórumozó
*

70/41öt6633, 70/3062öt88

« Válasz #1731 Dátum: Október 17, 2019, 18:10:12 »

Végre Magyar szinkronnal is elérhető vezetés elmélet)

Ezen a vidin 1:00:00-nál indul race, de szinte minden nap indul és közvetít.
https://www.twitch.tv/videos/492334639##

A legjobb amikor nem tud mért időt menni,(00:26:00-tól) utolsó helyről parádés előzésekkel, ááá inkább nézzétek.
https://www.twitch.tv/videos/490635776?filter=archives&sort=time

Egy friss, kilökték semmi idegeskedés, vagy anyázás, megy tovább mintha mi se történt volna. Ezt kéne valahogy eltanulnom:))
https://www.twitch.tv/videos/495477603
Naplózva

Feszl Ernő - Woodyka
Road szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

Mr. Orange

« Válasz #1732 Dátum: Október 18, 2019, 16:17:21 »

Biztos, én Orlandoban lakom, beköltöztem valami Taj egyházhoz és itt Floridában nincs Áfa Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: Október 18, 2019, 16:50:53 írta Feszl Ernő - Woodyka » Naplózva

Perjési Bálint
újonc fórumozó
*

« Válasz #1733 Dátum: Október 23, 2019, 15:48:56 »

Sziasztok!

Megvettem a fanatec loadcell-es pedálját, de olyan problémám van, hogy nem tudok fékezni vele!
A leggyengébb gumit tettem bele, de így sem tudok 100 %-os fékerőt kifejteni, még akkor sem tudom teljesen benyomni, ha a kormányt tartó vasba kapaszkodom!
Van ennek valami titka?
Így nem tudok megállni a kanyarokban sem, és ez a leggyengébb gumi!
Ja még annyi, hogy nem tudom a fékpedálon tartani a lábam, mert rögtön azt mutatja amint hozzáérek, hogy fékezek!

Köszi!
Naplózva
Zima Péter
Road szervertag 2013
veterán fórumozó
*

70/41öt6633, 70/3062öt88

« Válasz #1734 Dátum: Október 23, 2019, 21:01:24 »

Szia, nekem még nem volt Fanatec fékpedálom, de más pedáloknál a DIView progival tudod kalibrálni a min és max értéket. Szerintem a Fanának is van kalibráló programja, ha van akkor abban ellenőrizd.
Vagy ha nincs kedved ezekkel szórakozni, akkor szerintem iR beállításoknál is tudsz csalni, kicsit benyomva kezded a kalibrálást és nem nyomod ki a maxot, csak ameddig jó neked, és  így okézd.
Naplózva

Perjési Bálint
újonc fórumozó
*

« Válasz #1735 Dátum: Október 23, 2019, 21:57:15 »

Köszönöm!

Még csalódás kicsit ez a load cell, valahogy a potméteres pedált jobban éreztem!
Pár óra használat után, sajnos a köridők még nem javultak!
Remélem sikerül jól beállítani, mert élvezhetőbb versenyzést vártam tőle!
Naplózva
Feszl Ernő - Woodyka
Road szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

Mr. Orange

« Válasz #1736 Dátum: Október 27, 2019, 10:20:55 »

Érdekes amit írsz és problémaként rovod fel a load celles pedálnak, hogy ugye nem tudsz 100 %-ot nyomni. Ha 150 Kg.-os v. 90 kg. os akkor Mea Culpa

Szerintem pont az a jó benne, hogy jól modulálható, adagolható ..... az izommemória jobban működik erő kifejtésre mint milliméterben mért távolságnyomásra....  

Pár óránál több kell a gyakorlásra - nekem vagy is több kellett - , hisz át kell szoknod. Nekem annó azt mondták és egyetértek vele, hogy a load celles pedállal nem feltétlen leszel gyorsabb egy körön de konzisztensebben tudod hozni ugyanazon köröket ,  féktávokat.

De ha minden kötél szakad érdemes modolgatni a joycalib.yaml filet nekem így néz ki a fék része

- Axis: 0
     AxisName: 'Csúszka'
     CalibMin: 90
     CalibCenter: 100 ( azért magasabb mint 90 mert így van egy nagyon leheletnyi deadzone )
     CalibMax: 3200  itt ugya 4096 nekem a max de 60 Kg. load cellnél az sok ezért vettem le.

Én úgy találtam meg a megfelelő értéket, hogy csukott szemmel nyomtam egy kényelmes féket és az ott tapasztalt értéket vettem 50 % nak és átszámoltam.

Próbáld ki !!

« Utoljára szerkesztve: Október 27, 2019, 19:01:36 írta Feszl Ernő - Woodyka » Naplózva

Sandor Csucs
nagyon aktív fórumozó

« Válasz #1737 Dátum: Október 31, 2019, 20:56:31 »

Nos az előfizetésem nekem is áfás volt már a mai nap. Mindegy volt, de akkor ha feltöltöm az accomat bármivel, vásárlásnál nem fog így számolni? Lehet ez maradt az egyetlen mód... Sír
Naplózva

drsanya
Daniel Bodnar
Full szervertag 2013
veterán fórumozó
*

« Válasz #1738 Dátum: November 01, 2019, 07:29:08 »

Nem is értem, hogy miért akar mindenki adót optimalizálni, hiszen nincs szebb, mint hozzájárulni nemzetgazdaságunk felemelkedéséhez  Kacsint

A világ fejletlen részén (nyugaton) a Zemberek büszkék rá, ha jó sok adót fizetnek...légy büszke te is ! Mosolyog
Naplózva
Krisztián Tóbiás
aktív fórumozó

« Válasz #1739 Dátum: November 01, 2019, 09:56:22 »

Megvettem a fanatec loadcell-es pedálját, de olyan problémám van, hogy nem tudok fékezni vele!
A leggyengébb gumit tettem bele, de így sem tudok 100 %-os fékerőt kifejteni, még akkor sem tudom teljesen benyomni, ha a kormányt tartó vasba kapaszkodom!

Van több is, melyiket? Mindenesetre Game Controllers -> Fanatec xyz Pedals -> Properties. Alap esetben pipáld be majd vedd ki az Enable manual mode-ot. Ha tényleg látod hogy nem tudod benyomni ezek után sem teljesen akkor, az enable manual mode esetében tudsz min-t és max-ot állitani.

A világ fejletlen részén (nyugaton) a Zemberek büszkék rá, ha jó sok adót fizetnek...légy büszke te is ! Mosolyog

15%os adót én is szivesen befizetném ha a bruttó fizetésem 80%át megkapnám nettóban. Így hogy a 66%ból kell még rátenni a 27%ot nem annyira buli  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 85 86 [87] 88   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: