Magyar Iracing Liga fóruma
November 23, 2020, 17:07:58 *

Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: iRacers.hu a hazai iRacing közösség központja.
3 hónapos ingyenes előfizetés továbbra is igényelhető.
Összetett kereső  
Oldalak: [1] 2 3 ... 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Skinek, egyedi festések  (Megtekintve 101240 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: Augusztus 21, 2012, 14:53:43 »

Láttam a fórumon többen kérdezték hogyan lehet egyedi festéseket készíteni az iRacinghez, megpróbálok egy könnyen érthető, egyszerű leírást készíteni erről:

Ami szükséges:
egy program amivel elkészíted a skin-t (.psd kiterjesztésű file-okat tudja kezelni), én az ingyenesen letölthető, könnyen használható Gimp-et használom, az alábbi linken tudjátok letölteni:

http://www.gimp.org/downloads/

GIMP for Windows, "Download GIMP 2.8.0" link

Letöltöd, feltelepíted (nem bonyolult, futtatod a telepítőt, install és kész - ja és a végén ne felejtsétek el megnyomni a Finish gombot!)

Szükség van továbbá template file-okhoz, amit az iRacing fórumoldaláról tudtok letölteni, a tömörített file-ban megtalálható minden autótípusnak a csupasz változata (ami egyszerű kék skint jelent, nem valami 18 karikás dolgot...), letöltöd, kicsomagolod valahova.
Link a template fileokhoz:
http://membersmedia.iracing.com/paint_templates/iRacing_Custom_Paint_Templates20120412_b.zip

Megnyitod az általad kiválasztott autó template fájlját a Gimp programmal (példának okáért a Chevrolet Impala Class B 2011.psd fájlt nyitom meg)
Amit mindenképp szükséges bekapcsolnunk az a layers toolbar, vagy Ctrl + L billentyűkombinációval, vagy az alábbi képen látható módon:

Nem részletezem a layerek jelentését, csak a szükséges dolgokat mondom el. Ami fontos: két fő része van a képnek, az egyik az iRacing logókat, árnyékolást, rajtszámot stb tartalmazza, amit nem tudunk átfesteni-megváltoztatni, ezt a program automatikusan fogja az autóra rakni, ez a Turn Off Before Exporting TGA rész, igazából ez csak segítség hogy lássuk mely részei lesznek eltakarva.

Egyelőre hagyjuk látható módban, segít az autó festésében.
Amit mindenképp kapcsoljunk ki az a Copyright logó.
Amit festeni fogunk az a Main Car Body rész, egérrel válasszuk ki ezt a layert.
Ízlés szerint festegethetünk, kiélhetjük a művészi hajlamainkat.

Ha kész vagy az autó festésével, a következőképpen mentheted le az elkészült skin-t:
Legelőször a Turn Off Before exporting TGA részt kell elrejtenünk (szemre kell kattintani a layers panelen, áthúzott szem = el van rejtve)
Utána nézd meg mi az iRacing azonosítód, amit a következő oldalon érsz el:
http://members.iracing.com/membersite/account/Home.do
Customer ID:   99955 (ez az enyém)
Következő lépésként kattints ismét a Main Car Body részre, és a File menüben válaszd az export menüpontot.
A file-t a következő helyre kell menteni:
C:\Users\"felhasználóneved"\Dokumentumok\iRacing\paint\cars\"autó típus"\"customerid".tga (felhasználóneved - amivel be vagy jelentkezve windowsba, autótípus - amilyen autót épp festesz (esetemben Impala B), customerid - amit megnéztél még a leírás elején)
Ezután ha mindent rendben csináltál, elindítod a programot és már az új skin fog fogadni.

** UPDATE **: menet közben is módosíthatod a skin-t, felülírhatod a TGA file-t, és a játékban a CTRL+R billentyűkombinációval újratölti, ez festés közben előnyös hogy nyomonkövesd a változásokat

Ha betöltesz egy módosított festést, a lementett replay-eken az autód az új skin szerint lesz festve.
Ha valamilyen hiba miatt nem tudja értelmezni a program a lementett festésed, a honlapon általad beállított egyéni színezést fogja használni.
Ha más is szeretne téged az új köntösben látni, el kell küldened neki a lementett .tga file-t amit be kell másolnia ugyanarra a helyre változatlan formában.

Ez csak egy egyszerűsített leírás, részletes infókat az angol nyelvű iRacing fórumon találsz:
http://members.iracing.com/jforum/posts/list/2219.page

Egyedi festésekhez van egy program ami automatikusan megjeleníti nálad mások egyedi festéseit, és másoknál a sajátod ha regisztrálsz és feltöltöd a sajátod:
http://www.tradingpaints.com/

Ha valahol elakadtál, kérdésed van, nyugodtan jelezd, megpróbálunk segíteni.

Szívesen várjuk a remekművekről készített képeket  Menő
« Utoljára szerkesztve: Április 26, 2017, 14:52:52 írta Attila Papp » Naplózva

Sándor Tibor
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #1 Dátum: Augusztus 21, 2012, 14:59:03 »

Köszönjük neked ezt a nagyszerű leírást.
Naplózva

Peter Szabo
Oval szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #2 Dátum: Augusztus 21, 2012, 15:33:15 »

C:\Users\"felhasználóneved"\Dokumentumok\iRacing\paint\cars\"autó típus"\"customerid".tga (felhasználóneved - amivel be vagy jelentkezve windowsba, autótípus - amilyen autót épp festesz (esetemben Impala B), customerid - amit megnéztél még a leírás elején)

Ez gyakorlatilag a My Documents mappája az aktuális felhasználónak. Windows 7-en a User linken is elérhető a Windows intézővel.

Ha más is szeretne téged az új köntösben látni, el kell küldened neki a lementett .tga file-t amit be kell másolnia ugyanarra a helyre változatlan formában.

Vagy regisztrálj egy ingyenes accountot a http://www.tradingpaints.com/ -on és töltsd fel. Ennek az az előnye, hogy nem kell foglalkoznod azzal, hogy jó mappába pakoltad -e a file-t, valamint minden ide regisztrált tag automatikusan látni fogja a festésedet. Továbbá ha rendszeres időközönként elindítod ezt a programot, akkor letölti neked a többi felhasználó időközben módosított skinjet, tehát gyakorlatilag karban tartja a skin mappádat.
Naplózva

Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #3 Dátum: Augusztus 22, 2012, 00:16:44 »

Na ezt én sem tudtam, köszi az infót!
Naplózva

Basák Szabolcs
Oval szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #4 Dátum: Augusztus 22, 2012, 18:15:35 »

Kösz a leírást!
Laikusként lenne egy kérdésem.
Háttér nélküli logókat hol találok a neten, illetve miképp lehet eltávolítani a hátteret, színt egy logó mögött? (ha van egyszerű válasz megköszönném).  Mosolyog
Egy másik programot használok, de azt hiszem át kell állnom erre.
Naplózva
Daniel Karagity
Oval szervertag 2013
aktív fórumozó
*

« Válasz #5 Dátum: Augusztus 22, 2012, 20:34:15 »

"Háttér nélküli logókat hol találok a neten": png, vagy gif képeket keress, hagyományos jpg nem tud "átlátszóságot" tárolni
"illetve miképp lehet eltávolítani a hátteret, színt egy logó mögött?": youtube-on rengeteg tutorialt lehet találni bármelyik progihoz, keress rá úgy, hogy az adott progi neve + background remove tutorial
Naplózva

Basák Szabolcs
Oval szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #6 Dátum: Augusztus 23, 2012, 05:46:19 »

Köszönöm!  Mosolyog
Naplózva
Daniel Bodnar
Full szervertag 2013
veterán fórumozó
*

« Válasz #7 Dátum: Augusztus 23, 2012, 07:06:06 »

Ezt a Szabó Peti által tanácsolt skin manager siteot (http://www.tradingpaints.com/ ) nem lehetne alapértelmezésnek venni? Tehát a bajnokság résztvevőinek, akik akarnak skinezni ide kötelező regisztrálni és ide feltölteni a skinjeiket, megkimélve egymást a skinvadászattól?
Csak egy hülye ötlet, amit megfontolhatnánk...
Naplózva
Daniel Karagity
Oval szervertag 2013
aktív fórumozó
*

« Válasz #8 Dátum: Augusztus 23, 2012, 07:48:59 »

Ezt a Szabó Peti által tanácsolt skin manager siteot (http://www.tradingpaints.com/ ) nem lehetne alapértelmezésnek venni? Tehát a bajnokság résztvevőinek, akik akarnak skinezni ide kötelező regisztrálni és ide feltölteni a skinjeiket, megkimélve egymást a skinvadászattól?
Csak egy hülye ötlet, amit megfontolhatnánk...

Szerintem egyáltalán nem hülye ötlet. Egyetlen negatív hozadéka annak van aki nem szeretné letölteni mások skineit, mert úgy a legegyszerűbb szerintem, ha automatikus szinkronizálásra állítja az ember a kívánt autókra. Ez egy kicsit helyigényes, pár GB skin van a gépemen így, viszont cserébe sokkal jobbna néznek ki az autók a versenyeken úgy általában Vigyorog
Naplózva

Sándor Tibor
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #9 Dátum: Augusztus 23, 2012, 09:22:49 »

Bajnokság kezdete előtt én felfogom ide tölteni a skinpackot.
Naplózva

Peter Szabo
Oval szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #10 Dátum: Augusztus 23, 2012, 11:51:35 »

Ja, egy apróságot elfelejtettem:
A trading paints minden szinkronizálásnál törli a feleslegesnek ítélt skineket és sajnos annak veszi a nem trading paints felhasználók skinjeit is. Tehát a trading paints felhasználóknak minden egyes alkalommal külön-külön be kell majd másolgatni a maradékot, ami nem kis macera.
A trading paints használatának opciós bevezetését már a tavalyi bajnokságban is javasoltam, de leoltottak arra hivatkozva, hogy ez macera a TV közvetítések miatt.
Naplózva

Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #11 Dátum: Augusztus 23, 2012, 12:15:39 »

Nade a tv közvetítés is accountal fogja streamelni a képet nem? Akkor meg arra a gépre is fel kell tenni a trading paints-et és betölti automatikusan az összes skint. (bár nem tudom mi is pontosan a macera)
Nem vagyok most a gépem előtt egy pár napig, nem tudom pontosan hogy működik a progi, de mintha ki lehetne választani hogy mit szinkronizáljon, plusz nem muszáj a proginak állandóan futni, elég ha csak akkor szinkronizál ha a bajnokikat futjuk.
De alapvetően én is támogatnám a trading paints-et, valószínűleg használni fogom, unalmasak az alapfestések verseny alatt...
Naplózva

Peter Gog
Administrator
aktív fórumozó

« Válasz #12 Dátum: Augusztus 23, 2012, 12:19:21 »

Lehet valami listát/listákat létrehozni, és akkor nem csak azt tölti le meg szinkronizálja?
Naplózva
Peter Szabo
Oval szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #13 Dátum: Augusztus 23, 2012, 15:35:57 »

Nade a tv közvetítés is accountal fogja streamelni a képet nem? Akkor meg arra a gépre is fel kell tenni a trading paints-et és betölti automatikusan az összes skint.

Nem akarták feltelepíteni

Nem vagyok most a gépem előtt egy pár napig, nem tudom pontosan hogy működik a progi, de mintha ki lehetne választani hogy mit szinkronizáljon, plusz nem muszáj a proginak állandóan futni, elég ha csak akkor szinkronizál ha a bajnokikat futjuk.

Az autókat tudod kiválasztani amiket szinkronizálni szeretnél.
A többit visszaszívtam. A beállítások között van egy olyan opció, amivel ki lehet kapcsolni, hogy a trading paints adatbázisában nem szereplő skineket induláskor törölje.
Naplózva

Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #14 Dátum: Augusztus 23, 2012, 20:33:33 »

Az autókat tudod kiválasztani amiket szinkronizálni szeretnél.
A többit visszaszívtam. A beállítások között van egy olyan opció, amivel ki lehet kapcsolni, hogy a trading paints adatbázisában nem szereplő skineket induláskor törölje.

Akkor szerintem egyszerű a képlet, akik nem akarják telepíteni a trading paints-et, azoknak csinálunk egy skinpackot és leírást hogyan tegyék fel a gépükre, akik feltelepítik, azoknak meg automatikusan fogja frissíteni a skineket.
Naplózva

Basák Szabolcs
Oval szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #15 Dátum: Augusztus 25, 2012, 05:29:15 »

Oválon a tradingpaints-ról a 2009-es B Impala skint kell letölteni, vagy a COT-ot?
Naplózva
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #16 Dátum: Augusztus 25, 2012, 22:03:11 »

Oválon a tradingpaints-ról a 2009-es B Impala skint kell letölteni, vagy a COT-ot?

A Truckot mivel azzal megyünk ősszel Mosolyog
Naplózva

Basák Szabolcs
Oval szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #17 Dátum: Augusztus 26, 2012, 03:22:24 »

A Truckot mivel azzal megyünk ősszel Mosolyog

Az már megvan, de gondoltam megcsinálom az Impalát is...
Naplózva
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #18 Dátum: Augusztus 26, 2012, 04:16:42 »

Az már megvan, de gondoltam megcsinálom az Impalát is...

Akkor Impala B
Gondolom te is végignézted Bristolt, azért vagy még fenn ilyenkor Mosolyog
Jó kis verseny volt.
Naplózva

Basák Szabolcs
Oval szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #19 Dátum: Augusztus 26, 2012, 07:58:52 »

Akkor Impala B
Gondolom te is végignézted Bristolt, azért vagy még fenn ilyenkor Mosolyog
Jó kis verseny volt.
Sajnos nem, de visszanéztem az összefoglalót.
http://www.nascar.com/video/
Jó verseny volt.  Mosolyog
Skinre visszatérve gondolom ez lesz az : Chevrolet Impala SS Class B
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 ... 12   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: