Magyar Iracing Liga fóruma
Szeptember 15, 2019, 15:48:52 *

Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: iRacers.hu a hazai iRacing közösség központja.
3 hónapos ingyenes előfizetés továbbra is igényelhető.
Összetett kereső  
Oldalak: [1] 2 3 ... 8   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 2014 tavaszi szezon részletek  (Megtekintve 49857 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: Február 04, 2014, 20:23:43 »

Egykis összefoglaló mi várható a tavaszi szezonban, lesz pár változás, nem minden részlet van még meg, de erről később.

iRacers.hu OXXO 2014 Spring Road Versenynaptár:
2014.03.03   Laguna Seca
2014.03.17   Zandvoort (Grand Prix)
2014.03.31   Spa Francorchamps (GP pits)
2014.04.14   Philip Island
2014.04.28   Brands Hatch (Grand Prix)
2014.05.12   Daytona (Road)
2014.05.26   Okayama (Full Course)
2014.06.09   Oulton Park (Intl w/out Hislop)
2014.06.23   Watkins Glen (Boot)

Autók:
RUF RT 12R Track

McLaren MP4-12C GT3

BMW Z4 GT3

Kéthetente hétfő délután indulnának a szerverek az alábbi időrend szerint:
17:30 - 20:30 CET: szabadedzés
20:30 - 21:00 CET: nyílt időmérő
21:00 - 21:30 CET: első verseny (30 perc, gördülő rajt)
21:40 - 22:10 CET: második verseny (30 perc, álló rajt, külön szerveren hostolva, első verseny top10 helyezettje megfordítva indul a rajtrácson)

A szervereket iracingen a hosted/join race fülön fogjátok találni, "iRacers.hu OXXO 2014 Spring Road Race x - pályanév" kiírással, a jelszó pedig OXXO lesz mind a tesztfutamokra, mind a versenyekre

Minden versenyen korlátlan gyorsjavítás van, de ha ezzel valaki visszaél, vagy kiforgat másokat, büntetést von maga után.
Rajt utáni sárgazászló esetén mindenki visszakapja a körét, későbbi sárga esetén nem. Ha valaki körhátrányba kerül, jelezze hogy visszakapja a körét, nevet, rajtszámot írjatok chatbe.
Ha sárga van, és valaki visszakapja a körét, a többiek húzódjanak bal oldalra, hogy a lekörözött körbemehessen.

Pontszámítás:
- ahány induló annyi pontot kap az első helyezett, elért pozíciónként -1 ponttal csökkenve
- 1. versenyen 5 ponttal többet kap mindenki (az 5 pont még változhat)
- időmérőn első három helyezett 3, 2, 1 pluszpontot kap
- aki nem éri el a versenytáv felét, a szerzett pontok felét kapja
- a 9 futamból a legjobb 8 pontszámot fogjuk figyelembe venni, természetesen aki 9nél kevesebb futamon vesz részt annak minden futamát beszámítjuk az eredménybe
- a bajnokság végén mindenkitől levonjuk az átlagos incidensszám szerinti pontszámának felét a bajnoki pontjaiból (ha valaki átlag 10 incidenst szed össze, 5 pont kerül levonásra, csináltam egy külön táblázatot erről: http://www.danlisa.com/scoring/series_edit.php?ifn=3&cust=std&series_id=1324 nem tom így látjátok-e, de a weblapon mindig lehet majd látni az aktuálist)

- átvesszük a nascarban már alkalmazott 'ahány induló annyi pontszám' rendszert, a pontozás az alábbiak szerint alakul:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AkycwdrSuRktdGstRkJCbF9IcVJMeGwwQkYtRzhMcmc&usp=sharing

Változás lesz, hogy az induláshoz nem kell tagsági díjat váltani, viszont akik tagságot váltanak, az alábbi kedvezményeket kapják:
- félévenként aki 9 futamból legalább 7 futamon elindul és érvényes tagsággal rendelkezik (szervertag), részt vesz egy sorsolásban ahol 2x10 kreditet fogunk kisorsolni
- 50%-os kedvezmény az éves előfizetés árából (100 dolcsi helyett 50 dolcsi)
- dobogós helyezetteknek serleg
- +20 bajnoki pont szezonkezdetkor, vagy amikor tagságot vált valaki

tagságtól függetlenül adunk (nem sorsoljuk) 5 kreditet a legkevesebb incidenst elérőnek a szezonban (8 bajnoki indulás szükséges, aki több versenyen indul, a legjobb 8 eredményét nézzük)

remélem lesz azért aki befizeti a tagdíjat, ezt ne úgy fogjátok fel mint kiadás, hanem inkább köszönetnyilvánítás a szervezőség felé, nem meggazdagodni akarunk belőle, szervereket kell hostolni, weblapot üzemeltetni, serlegeket venni, emléklapokat csináltatni, ez mind mind költség sajnos.

nagyjából így néz ki a dolog, majdmég időközben pontosítok. barátoknak szóljatok, külföldieknek is akiket ismertek, biztonságosan mennek, jöhetnek.

Újonnan érkezők - régebben velünk versenyzők figyelmébe:
Az iRacing nem könnyű szimulátor, sok gyakorlás, kitartás kell hozzá, ezt nem lehet egy hétvége alatt megtanulni, hetek-hónapok tel(het)nek el míg valaki magabiztosan meg tud tenni 10-20 kört, viszont ha tényleg érdekel a versenyzés, a kihívás, az adrenalin, akkor itt a helyed!
Top5-be bekerülni igen nehéz lesz, de nem a helyezés, hanem a részvétel a fontos! Hátul is ugyanolyan jó csatákat lehet vívni mint első helyeken!
Akik régebben jöttek, de úgy érzik h lassúak, vagy nem tudnak biztonságosan menni, azok is jöjjenek, csak gyakorlás kérdése az egész, és sokszor bejön a "lassan járj tovább érsz" mondás Mosolyog

Versenyszabályzatunk az alábbi linken elérhető:
http://www.iracers.hu/oxxo-road/szabalyzat/

Legvégére egy kis kedvcsinálóként pillantsátok meg az új promóvideónkat, amit Asztalos Feri készített:

http://www.youtube.com/watch?v=5B4k91HPUS8

Találkozunk a versenypályán, remélem izgalmas szezonnak nézünk elébe!!
« Utoljára szerkesztve: Április 16, 2015, 11:16:35 írta Attila Papp » Naplózva

Kövics Tamás
Full szervertag 2013
veterán fórumozó
*

« Válasz #1 Dátum: Február 04, 2014, 20:42:46 »

..ez így elsőre egész jól hangzik.  Mosolyog
Remélem minél többen leszünk!
Naplózva

- Tomdriver -
János Ipolyi
Oval szervertag 2013
aktív fórumozó
*

« Válasz #2 Dátum: Február 04, 2014, 20:59:40 »

Első olvasatra teljesen jó. Másodikra a +50 pont fura picit. Mosolyog
Grat szép munka!

ui: ugyan ilyet oválra pls. MosolyogMosolyog
Naplózva
Pataki Oliver
Road szervertag 2013
aktív fórumozó
*

« Válasz #3 Dátum: Február 04, 2014, 21:02:06 »

Üdv,

Utálom Laguna Secát, de velem számolhatok ott leszek.
Naplózva
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #4 Dátum: Február 04, 2014, 21:22:28 »

ugyanilyen lesz oválra is a tagság része, majd kiírom azt is. viszont oválon nemnagyon fog új embereket hozni, max 3-4et.

pontszámításnál átvehetjük a nascarban megszokott pontrendszert, vagyis ahány induló, annyi pont kerül kiosztásra, módositva a bónuszpontokkal, csináltam egy sheetet a könnyebb érthetőség kedvéért:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AkycwdrSuRktdGstRkJCbF9IcVJMeGwwQkYtRzhMcmc&usp=sharing
« Utoljára szerkesztve: Február 04, 2014, 21:40:11 írta Attila Papp » Naplózva

Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #5 Dátum: Február 04, 2014, 21:44:13 »

a +50 pont változhat +-ban attól függ hogy milyen rendszert vezetünk be, arra gondoltam hogy a szervertagok kb 1 futamnyi pontelőnyt kapnak, az nem ledolgozhatatlan azoknak akik nem tagok, de a dobogóra már talán nem ér fel akinek nincs tagsága.

ha a nascaros 'ahányan indulnak annyi pont' rendszert vesszük át, akkor 25-30 pont lenne a bónusz.
Naplózva

Lőrinczy Máté
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #6 Dátum: Február 04, 2014, 21:50:59 »

Nekem idén bejött nascarban ez az indulók / pontszám téma (még ha nekem igen szarul is jött ki Vigyorog ) . Ez ugyan road topic és kicsit off, de a nascart tuti be fogom fizetni!
Naplózva

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." Kimi
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #7 Dátum: Február 04, 2014, 21:52:44 »

Nekem idén bejött nascarban ez az indulók / pontszám téma (még ha nekem igen szarul is jött ki Vigyorog ) . Ez ugyan road topic és kicsit off, de a nascart tuti be fogom fizetni!

Várjál még, nincs vége a szezonnak, még meg is nyerheted a bajnokságot, csak gyurmázz rá jobban! Mosolyog

egyébként a többieknek FYI a nascar első három helyezettje szezon végén 5 pontra van egymástól:
Máté: 104 pont
HaZso: 102 pont
Bályi Zsolt: 99 pont
« Utoljára szerkesztve: Február 04, 2014, 21:55:09 írta Attila Papp » Naplózva

Lőrinczy Máté
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #8 Dátum: Február 04, 2014, 22:04:00 »

Várjál még, nincs vége a szezonnak, még meg is nyerheted a bajnokságot, csak gyurmázz rá jobban! Mosolyog

egyébként a többieknek FYI a nascar első három helyezettje szezon végén 5 pontra van egymástól:
Máté: 104 pont
HaZso: 102 pont
Bályi Zsolt: 99 pont

És ami a legjobb, hogy ha a legjobb futam eredményét levonjuk, akkor nem két ponttal vezetek hanem két ponttal vagyok második Vigyorog
Naplózva

Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #9 Dátum: Február 04, 2014, 22:27:47 »

legrosszabb (legjobbat írtál)

igen azt nem számoltam bele Mosolyog
Naplózva

Zima Péter
Road szervertag 2013
veterán fórumozó
*
Elérhető Elérhető

70/41öt6633, 70/3062öt88

« Válasz #10 Dátum: Február 05, 2014, 08:54:44 »

Esetleg a második verseny fordított rajtját megszüntetni? A második verseny előtt egy 1, max 2 körös kvali döntene?
Naplózva

Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #11 Dátum: Február 05, 2014, 09:13:23 »

Szerintem teljesen jó a 2. verseny fordított top10, ha a másodikon is erősorrend szerint indulnánk, kb előre ki lehetne írni mindkét futam végeredményét...
Naplózva

Kövics Tamás
Full szervertag 2013
veterán fórumozó
*

« Válasz #12 Dátum: Február 05, 2014, 12:56:25 »

Szerintem teljesen jó a 2. verseny fordított top10, ha a másodikon is erősorrend szerint indulnánk, kb előre ki lehetne írni mindkét futam végeredményét...

..így is lehet tudni a végeredményt!  Vigyorog Mert valahogy mindég megelőztök!  Vigyorog
De azért izgalmasabbá teszi a küzdelmet, legalábbis nekem... Mosolyog

Viszont a top10-el lehet variálni az indulók számának függyvényében. Lehetne top5 ha kevesen vagyunk, vagy úgy is meg lehetne határozni, hogy az indulók számának 1 vagy 2/3-a fordul.
De én nem akarom ezzel bonyolítani a szervezők dolgát, ha a 10 bevált akkor persze maradjon.
Naplózva

- Tomdriver -
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #13 Dátum: Február 05, 2014, 13:19:11 »

Majd meg kell néznem, de bármennyit nem lehet asszem fordítani, top10 és top8 van, de majd utánanézek, ha 15nél kevesebben vagyunk akkor top8 ha többen akkor top10 lesz.
Naplózva

Lőrinczy Máté
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #14 Dátum: Február 05, 2014, 14:01:52 »

legrosszabb (legjobbat írtál)

igen azt nem számoltam bele Mosolyog

Igaz Vigyorog
Naplózva

Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #15 Dátum: Február 06, 2014, 19:01:47 »

Este elvileg feljön majd TSre az Old Bastards amerikai liga vezetője, írtam neki hogy érdekli-e hogy összeegyeztessük a versenynaptárainkat, és abszolút támogatja az ötletet, még meg kell beszélnünk a részleteket, lehet hogy a naptár kicsit változni fog, de ha egy mód van rá én már nem szeretnék rajta változtatni.
Azért egyeztetjük össze, mert ők vasárnap délután-estefelé futják a bajnokságukat, mi pedig hétfőn, ugyanaz az autó, arra gondoltam hogy mindenkinek jó gyakorlás lehet ha vasárnap egy éles versenyen is ki tudná próbálni magát a hétfői futam előtt, és nagy valószínűséggel tőlük is jönne pár ember a hétfői futamainkra, tovább növelve a mezőnyt.
További részleteket majd később mondom, egyelőre még nincs meg a végleges döntés.
Naplózva

Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #16 Dátum: Február 06, 2014, 19:44:07 »

Update:
elkészült az új promovideo, köszönet Asztalos Ferinek érte:

http://www.youtube.com/watch?v=5B4k91HPUS8
Naplózva

Zoltan Ozsvath
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #17 Dátum: Február 06, 2014, 19:45:45 »

Este elvileg feljön majd TSre az Old Bastards amerikai liga vezetője, írtam neki hogy érdekli-e hogy összeegyeztessük a versenynaptárainkat, és abszolút támogatja az ötletet, még meg kell beszélnünk a részleteket, lehet hogy a naptár kicsit változni fog, de ha egy mód van rá én már nem szeretnék rajta változtatni.
Azért egyeztetjük össze, mert ők vasárnap délután-estefelé futják a bajnokságukat, mi pedig hétfőn, ugyanaz az autó, arra gondoltam hogy mindenkinek jó gyakorlás lehet ha vasárnap egy éles versenyen is ki tudná próbálni magát a hétfői futam előtt, és nagy valószínűséggel tőlük is jönne pár ember a hétfői futamainkra, tovább növelve a mezőnyt.
További részleteket majd később mondom, egyelőre még nincs meg a végleges döntés.
Naplózva
Kövics Tamás
Full szervertag 2013
veterán fórumozó
*

« Válasz #18 Dátum: Február 06, 2014, 19:54:22 »

Update:
elkészült az új promovideo, köszönet Asztalos Ferinek érte:

...ez qrva jó lett gyerekek !!!  Menő
Naplózva

- Tomdriver -
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #19 Dátum: Február 06, 2014, 19:58:25 »

Köszi Mosolyog

Még fészbukra nem akarom kitenni, majd szezonkezdés előtt 1 héttel, ha sok idő telik el a promózás és a szezonkezdés között, alábbhagy az érdeklődés... Mosolyog
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 ... 8   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: