Magyar Iracing Liga fóruma
Augusztus 24, 2019, 01:26:33 *

Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: iRacers.hu a hazai iRacing közösség központja.
3 hónapos ingyenes előfizetés továbbra is igényelhető.
Összetett kereső  
Oldalak: 1 [2]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 2. Tavaszi bajnoki Sprint futam Zandvoort - Március 17.  (Megtekintve 11090 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Daniel Bodnar
Full szervertag 2013
veterán fórumozó
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Válasz #20 Dátum: Március 19, 2014, 13:38:34 »

na tényleg peace és ha van még azt beszéljük meg privátba és ne itt nyilvánosban...

próbáltam, de látom eléggé indulatos vagy irányomban  Vigyorog
Naplózva
Szabó Tamás
Road szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #21 Dátum: Március 19, 2014, 14:54:09 »

én??? dehooogy   Kacsint Vigyorog

Na de válaszoltam is Dani viccesen gúnyos leveledre egy kevésbé indulatos választ és akkor legyen már itt    .     plz
Naplózva
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #22 Dátum: Március 19, 2014, 15:25:37 »

Két észrevételem van ezzel a dologgal kapcsolatban:
1.
Tök örülünk ha jönnek új versenyzők velünk versenyezni, de a szabályzatot tényleg fussák át ha indulni szeretnének, mert Daninak sem az a baja hogy körhátrányba került, hanem az h nem tudott visszajönni mikor körbe lett engedve. Ha valakinek az ismerőse jön, mindenképp figyelmeztesse hogy a szabályokat olvassa át, mert mindenkinek kellemetlen az olyan szituáció mikor az új tag nincs tisztában az alapvető szabályokkal. Ez nem egy rFactoros liga, próbáljunk minőségi versenyeket menni, ami nemcsak a gáz és fékpedál nyomkodásából és a kormány használatából áll, hanem abból is hogy mindenki tisztában van a versenyen előforduló szabályokkal (mint ahogy a valóságban is). Azzal nincs is semmi baj ha az újonc hibázik, ez bennevan, a régiek is ugyanúgy hibáz(hat)nak verseny alatt. (viszont örülök h mindenki lehúzódott szépen balra mikor körbeengedtem a két lekörözöttet) - ezen nem kell megsértődni, ez tanulság mindenkinek a későbbiekre
2.
Ha fórumon beszéli ki valaki mással a sérelmeit, azt lehetőleg kultúrált hangnemben tegye, kerüljük ezeket az élcelődéseket, gúnyolódásokat, mert ezt nem csak a két érintett fél és a ligatagok fogják olvasni, hanem a leendő iRacersesek is, akiknek lehet épp azért megy el a kedvük a csatlakozástól, mert nem tetszik nekik a sérelmek kibeszélésének stílusa. Ezeket kérném a jövőben figyelembe venni, és vagy kultúráltan megbeszélni, vagy privátban tőlem bazdmegolás is mehet bőven, de nincs szükség arra hogy ennek mindenki a részese legyen.
Naplózva

Attila Szabó
újonc fórumozó
*

« Válasz #23 Dátum: Március 19, 2014, 18:09:18 »

Sziasztok
Mindig várom a futamokat pedig minden este több verseny is van.
De ha a második futamon mindig kiforgatnak akk nem fogom várni.Tényleg lehetne valami visszatartó erő,hogy ne üsse ki a másikat valaki büntetlenül.Hátha jobban vigyáznánk egymásra.Ezúton kérek elnézést Zima Petitől,mert kilöktem.Felborult .És köszi a bevárást nagyon sportszerű voltál!!!
Amúgy jók a versenyek,de más is szeretne jó eredményt elérni.Tudom legyek gyorsabb.de talán nem megyek bele ott előzni ahol nem is lehet.Vagy ha igen és baj van belőle,akk büntessenek az istenek! Mosolyog Mindenkinek jó felkészülést a köv futamra!
Naplózva
Asztalos Feri
Global Moderator
nagyon aktív fórumozó

« Válasz #24 Dátum: Március 19, 2014, 18:32:37 »

...

Gondolom ram gondoltal, hogy kiforgattalak, azert felvilagosithatsz, hogy kerulhettem volna el szerinted (ja persze ha vonatozunk akkor elkerulheto, nekem annyi eleg a SC alatt). Meg nem volt alkalmam visszanezni, de emlekeim szerint ugy zartad ram az ajtot a T2-ben, hogy kopni-nyelni nem tudtam, nemhogy fekezni.
Lehet agresszivan menni, de akkor benne van a pakliban ez is sajnos. Ettol fuggetlenul sajnalom a kontaktot, de nem tudtam elkerulni. Azt azert ne vard, hogy nem megyek be melled ahol elfer 2 auto.

Regen amugy volt verseny utani ovas, most is megvan a topikja, ha valaki ugy erzi, szerintem nyugodtan irhat oda vagy privatba Papp Attilanak.
« Utoljára szerkesztve: Március 19, 2014, 18:38:44 írta Asztalos Feri » Naplózva
Szabó Tamás
Road szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #25 Dátum: Március 19, 2014, 19:34:25 »

Két észrevételem van ezzel a dologgal kapcsolatban:
1.
Tök örülünk ha jönnek új versenyzők velünk versenyezni, de a szabályzatot tényleg fussák át ha indulni szeretnének, mert Daninak sem az a baja hogy körhátrányba került, hanem az h nem tudott visszajönni mikor körbe lett engedve. Ha valakinek az ismerőse jön, mindenképp figyelmeztesse hogy a szabályokat olvassa át, mert mindenkinek kellemetlen az olyan szituáció mikor az új tag nincs tisztában az alapvető szabályokkal. Ez nem egy rFactoros liga, próbáljunk minőségi versenyeket menni, ami nemcsak a gáz és fékpedál nyomkodásából és a kormány használatából áll, hanem abból is hogy mindenki tisztában van a versenyen előforduló szabályokkal (mint ahogy a valóságban is). Azzal nincs is semmi baj ha az újonc hibázik, ez bennevan, a régiek is ugyanúgy hibáz(hat)nak verseny alatt. (viszont örülök h mindenki lehúzódott szépen balra mikor körbeengedtem a két lekörözöttet) - ezen nem kell megsértődni, ez tanulság mindenkinek a későbbiekre

2.
Ha fórumon beszéli ki valaki mással a sérelmeit, azt lehetőleg kultúrált hangnemben tegye, kerüljük ezeket az élcelődéseket, gúnyolódásokat, mert ezt nem csak a két érintett fél és a ligatagok fogják olvasni, hanem a leendő iRacersesek is, akiknek lehet épp azért megy el a kedvük a csatlakozástól, mert nem tetszik nekik a sérelmek kibeszélésének stílusa. Ezeket kérném a jövőben figyelembe venni, és vagy kultúráltan megbeszélni, vagy privátban tőlem bazdmegolás is mehet bőven, de nincs szükség arra hogy ennek mindenki a részese legyen.

Ati,

totál respect mind a kettő, jogos és elnézést a stílusért lehet nem sőt biztos nem így kellett volna...
Az, meg hogy Ati haverom nem olvasta, totál az én hibám, csak verseny előtt elmondtam neki, hogy mire figyeljen, de ez pont kimaradt. És amúgy látta ő meg hallotta is, csak pont akkor volt neki valami szar a rendszerrel (net) olyankor nem látja a különbséget, néha nincs kormány, pedál, meg akkora lag hogy csak na. Legközelebb ezt is tudni fogja...

Ferinek meg igazat adok abban, hogy néha páran úgy zárják be a kaput, hogy ott már nincs menekvés, fékezhetsz, vagy csinálhatsz bármit. Nekem is volt nem egy ilyen esetem. iRacing-ben szokni kell, főleg egy monitornál, hogy hol is van a másik autó melletted, mert olyankor leginkább csak az érzésre játszol. Nekem ezt volt itt a legnehezebb megszokni, úgyhogy nem csodálkozom, ha páran küzdenek ezzel. Volt, hogy futamon ez történt velem, már kezdtem volna kikelni magamból és amikor visszanéztem derült csak ki számomra, hogy totál én hibáztam.

Jah és minden félreértés elkerülése végett Dani egy rossz szót nem szólt Ferire, én mondtam be viccesen, mikor megjött kvali előtt 2 perccel, hogy na csak kvalira, mint a nagyok.. Vigyorog Gonoltam, hogy beállít dob egy laza 31.7-et második körre mint azt korábban láttam tőle egy olyan settel amivel akkor még örültem a 32.3-nak. Nem tudtam, hogy előtte csak real-ben nyomta és nem ment semmit. Szóval Dani erre kérdezett rá, hogy miért téged ez frusztrááál??  Erre akkor nem reagáltam, mert már kezdődött az edzés, meg nem is értettem, hogy hogyan érti, de végül is mindegy is.

Szóval a novella végére, szerintem a pontozásos rendszer nagyon hatásos, de tudom, hogy rohadt sok plusz munka ez és nem tudom, hogy kinek van rá ideje, de ott tényleg így értékelik a futam alatti tévedéseket:

http://youtu.be/5dF5mBlgPhk

Vigyorog Vigyorog Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: Március 19, 2014, 20:08:33 írta Szabó Tamás » Naplózva
Daniel Bodnar
Full szervertag 2013
veterán fórumozó
*

« Válasz #26 Dátum: Március 20, 2014, 05:54:05 »

Tomival lerendeztük privátban, a gúnyos és cinikus modoromat meg megtartom másnak Bibííí
Akit esetleg bántottam ezzel, sry.
Eddig mind2 versenyhétvégén jól becumiztam ezt a sárga zászlós témát, ez tolta el az ingerküszöbömet.
Az új csatlakozók kedvét meg remélem nem veszi el, ha van egy kis életszaga a dolognak. Ez így tökéletes szimuláció.
Szerintem igazi "húsvér" versenyeken sincs több visszafogottság, ez pedig egy szimuláció Vigyorog
Valaki kapásból fröcsög van aki szúrkálódik meg "beszól"...szerintem a "való világban" is így megy.
Van aki kussol és megy körbe, na ez leszek én Vigyorog

A visszatartó erő meg a "kiforgatkikit" büntiket sztem meg jól meg kéne tárgyalni.
« Utoljára szerkesztve: Március 20, 2014, 05:56:59 írta Daniel Bodnar » Naplózva
János Földesi
újonc fórumozó
*

« Válasz #27 Dátum: Március 20, 2014, 08:31:41 »

Szamomra rendkivul sikertelen 2 futam volt. Sajnos a kormanyom random kikapcsolasa nem oldodott meg… ezt az elso futamnal lattak is paran, ahogy az sf-car mogott korozve egyszercsak nyil egyenesen a szalagkorlatba csapodtam.
Meg TS-en is halottam valakitol az a rozsaszin kocsi micsinal!??  Mosolyog

Hetvegen ujra rakom a rendszert kitesztelem, hogy ugy mit csinal aztan ha tovabbra is fenall a problema akkor gariztatas lesz sajna nincs mit tenni.

Bodi ne haragudj az eros es korai fekezesert az elso futamnal, ha megnezed az en szemszogembol a replayt akkor azert latszik, hogy elottem mar mindenki allt a fekbe mert T3-nal hatalmas piruettet vagott le ket auto is. Nagyon furcsa volt mert az en kocsim nem is serult meg. Kulsore nem latszott semmi es vezetesi tulajdonsagra sem ereztem valtozast. Egyaltalan nem ertettem, hogy csapodtal bele a szalagkorlatba miutan belemjottel hatulrol.
Minden esetre  nezd el nekem, meg nagyon keves a verseny tapasztalatom.

A masodik futam szinten dramai lett. A rajtnal Bodi-t beelozve Richard melett haladtam el es ugy lattam a tukorbol, hogy mar elhaladtam teljesen melette igy gondoltam T1-elott kihuzodom balra, hogy az idealis ivrol tudjak rafordulni, visszanezve a replayt meg kozel sem haladtam el melette ami mindekttonknek egy hatalmas karabolt eredmenyezett. Ezuton is elnezest kerek Richardtol sajnalom, hogy elrontottam a versenyet.

Mint teljesen ujonc minden szimes tapasztalat nelkul reagalnek en is a fentebb elhangzottakra. Szerintem minden tapasztalt roka orul annak ha vannak ujoncok es jonnek ujak, igy nem 8-an koroznek korbe korbe kethetente a versenyeken…
Nyilvan ennek a hatranya, hogy jonnek olyan kezdok is akik nagyon meg tudjak keseriteni a halado pilotak eletet. Ezt gondolom a bajnoksag szervezoi figyelembe vettek mikor mindenki szamara elerhetove tettek az indulas jogat.
Azert egy hivatalos versenyen valo indulas elott illene elolvasni a szabalyokat. Ennyivel is megtisztelve a szervezoket es a tobbi resztvevot. Nyilvan annak aki tenyleg csak annyi ideje van, hogy beugrik a verseny idejere a gep ele annak meg ez sem fer bele, ez is benne van a pakliban.

Minden negativum ellenere ugy erzem ismet sokat tanultam e ket versenyen. Majdnem megtettem egy teljes kort tropa autoval, mikozben nehezen iranyithato volt a gep meg probaltam a lekorozoket is elengedni ugy hogy minnel kevesebbet akadalyozzam oket.
Batran szoljon barki akit a rozsaszin disznos porsche feltrartott nagyon, mert szivesen tanulok belole es megnezem a replayeket ahogy idom engedi.
Szerintem ha mi ujoncok felfejlodunk es tanulunk es az oreg rokak elnezobbek lesznek itt-ott  akkor igazan jo kis ideny lesz ez.
Naplózva
Daniel Bodnar
Full szervertag 2013
veterán fórumozó
*

« Válasz #28 Dátum: Március 20, 2014, 16:13:28 »

Bodi ne haragudj az eros es korai fekezesert az elso futamnal, ha megnezed az en szemszogembol a replayt akkor azert latszik, hogy elottem mar mindenki allt a fekbe mert T3-nal hatalmas piruettet vagott le ket auto is. Nagyon furcsa volt mert az en kocsim nem is serult meg. Kulsore nem latszott semmi es vezetesi tulajdonsagra sem ereztem valtozast. Egyaltalan nem ertettem, hogy csapodtal bele a szalagkorlatba miutan belemjottel hatulrol.
Minden esetre  nezd el nekem, meg nagyon keves a verseny tapasztalatom.

Nem haragszom, csak magamra. Szépen elmentél és azt hittem később fogsz még fékezni, ennyi. Azért nem sérültél, mert megpróbáltam elhárítani a nagy bummot és félrerántottam, a hátsó lökhárítódról lepattantam és a palánk már közel volt. Én balfalságom.

A 2. futam rajtját igazán nem értettem, hiszen baromi jól elrajtoltál és ellőttél mellettem. Majdnem elsodortatok. De most, hogy körvonalaztad, OK.

Ha virtuális tükröt használsz, akkor lehet, hogy nincs jól beállítva a nagyítása. És az örök érvényű Amerikában kötelezően a tükörre írandó"Objects in mirror are closer than they appear" felirat tanulsága lehet, hogy itt bejött Mosolyog

Én örülök, hogy sok új csatlakozott hozzánk, remélem elvezni fogjuk a közös körözést.
Naplózva
Attila Szabó
újonc fórumozó
*

« Válasz #29 Dátum: Március 20, 2014, 18:32:13 »

Vettem Feri.Tudom,hogy nem direkt volt.De nem csak neked szólt.Attól függetlenül te is benne voltál a gondolataimban magammal együtt,mert én is néha benézem és a másik látja kárát.Én sem néztem vissza lehet én vok a hunyó..Ez csak 1 felvetés semmi több.Mivel új vagyok ezért nem tudom mik a szabályok a pályán.Vége.
Naplózva
Oldalak: 1 [2]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: