Magyar Iracing Liga fóruma
Július 21, 2019, 05:40:19 *

Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: iRacers.hu a hazai iRacing közösség központja.
3 hónapos ingyenes előfizetés továbbra is igényelhető.
Összetett kereső  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7. Tavaszi bajnoki Sprint futam Okayama - Május 26.  (Megtekintve 5464 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: Május 22, 2014, 16:24:54 »

2014 Május 26.

Pálya: Okayama Full course
Időjárás: 24 C
Páratartalom: 15%
Szél: 10 km/h, keleti irány

Autó:
- RUF RT 12R Track
- McLaren MP4 12-C
- BMW Z4 GT3

17:30: Szabadedzés kezdete
20:30: Időmérő edzés (30 perc)
21:00: I. Verseny (30 perc) - repülő rajt
~21:40: II. Verseny (30 perc) - álló rajt, 2. host szerveren

Szervernév: iRacers.hu OXXO 2014 Spring Road Race VII - Okayama R1

Gyorsjavítások száma: végtelen
Kötelező kiállások száma: 0

Szerver jelszó: OXXO

Bárki jöhet a futamra

Újoncok mindenképp olvassák el a versenyszabályzatot, hogy a verseny alatt ne okozzon 1-2 szituáció meglepetést:
http://www.iracers.hu/oxxo-road/szabalyzat/

Naplózva

Zoltan Ozsvath
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #1 Dátum: Május 22, 2014, 21:19:43 »

Nekem sajna (illetve nem sajna meló miatt) kimarad,és több mint valószínű ,hogy a többi futam is. Sír
Naplózva
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #2 Dátum: Május 23, 2014, 13:50:05 »

Estére hostoljak szervert?

Nem leszek hétvégén otthon, de ha szeretnétek gyakorolni, jelezzétek és behostolok egy gyakorlószervert.
Naplózva

Rippl Róbert
újonc fórumozó
*

« Válasz #3 Dátum: Május 23, 2014, 17:37:55 »

Én örülnék neki, de nincs túl nagy tolongás...
Naplózva
Honkó Gábor
újonc fórumozó
*

« Válasz #4 Dátum: Május 25, 2014, 06:53:27 »

ma jöhet egy host, f1 után  Menő
Naplózva
Peter Varga
újonc fórumozó
*

« Válasz #5 Dátum: Május 25, 2014, 09:37:55 »

Aki ment mar 1-2 kort az betudna irni hogy kb milyen idokre lehet szamitani holnap ?
Naplózva
Zoltan Ozsvath
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #6 Dátum: Május 25, 2014, 19:20:15 »

Most indítok egy szerót
Attila a felhősödés Partly Cloudy
jelszó :oxxo
Naplózva
Zima Péter
Road szervertag 2013
veterán fórumozó
*

70/41öt6633, 70/3062öt88

« Válasz #7 Dátum: Május 27, 2014, 07:58:29 »

Elnézést Varga Pétertől, mindkét futamon sikerült megtalálnom.
Ennyi volt, betelt a pohár, azt hiszem az Oculus megjelenéséig csak hivatalos szerveren fun jelleggel fogok indulni. Értelmetlen tovább erőltetnem, három monitorral sem látom a távolságokat, szinte mindig benézem a féktávokat ha van előttem valaki, és a mellém beszúróra is ráhúzom rendszeresen.
Naplózva

Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #8 Dátum: Május 27, 2014, 09:31:00 »

official futamokon nincs ez?
mennyit gyakorlod a csatákat?

én ilyenkor azt szoktam csinálni h practice-en mindig keresek valakit akivel összeállok, és elkezdünk versenyezni oda-vissza.
tuti hozzá lehet szokni, mindenhez lehet alkalmazkodni, csak gyakorlás kérdése. kevés futamon indulsz.

köszi mindenkinek a tegnapi futamot, én nagyon élveztem, szerencsére jól sikerült mindkét versenyem, nem löktem ki senkit, nem lökött ki senki Mosolyog - igaz egyszer elfelejtettem fékezni a hátsó egyenes végén, kerültem egyet a sóderesben, úgyhogy ez a 3. helyembe került...

Hatvani Bálinttal és Varga Petivel nagyon jókat csatáztunk, élveztem mindkét versenyt.

és egyik futamon sem kellett safety-t behívni, szerintem alakul a csapat.

viszont egy dologra felhívnám a figyelmet, ha kimegy a pacecar ne kezdjünk el gyorsítani, próbáljunk konstans tempóban menni hogy ez hátul ne okozzon harmonikázást - feltorlódást, tegnap is volt ebből gond.
Naplózva

Kövics Tamás
Full szervertag 2013
veterán fórumozó
*

« Válasz #9 Dátum: Május 28, 2014, 10:12:24 »

... és a mellém beszúróra is ráhúzom rendszeresen.

Peti, nem vagy egyedül, a 2. versenyen pont ugyanez történt velem is, Szabó Tomi és a magam versenyét is elrontva ezzel.
Itt kérek még1x elnézést Tomi!!

A helyzet az, hogy az ilyen ráhúzások sok esetben a játék hibájaként is felróhatók, a jobb tükröt nem minden verdánál látni rendesen, vagy ha látod is nem elég a látószöge, hogy észrevedd a melléd beszúró autót.
Tehát állítható és nagyobb látószögű tükör kéne, vagy a jobbost tükröt virtuál mirror módjára megismételhetnék a kaszniban is.

Na de ha nincs tükör vagy nem látsz benne azért van a spotter, ami jó is néha, de pl. az én szitumban most akkor szólt rám amikor Tomi már tolt is keresztbe, tehát az ütközés pillanatában és így nem is lehetett kivédeni sajna.
Vagyis a spotter is jobb lenne ha már ilyen szituban akkor szólna, ha mögöttem jövő kocsi eleje az én kocsim végével egyvonalba kerül, nem pedig a tengelyeket nézné össze. (mert most úgy van vagy rosszul tudom?)

Én most úgy próbálok segíteni magamon és ezzel másokon is, hogy a középső virtuál tükör látószögét 120 fokra tettem, ezzel a mellém érő kocsi elejét látom a jobb sarkában - persze ez sem tökéletes de remélem segít valamit. Ja, azért hozzáteszem ezzel ugrik min. 20 FPS.

Attilának igaza van abban, hogy sokat kell gyakorolni az ilyen szitukat, mert igazi technikai megoldás jelenleg nincs erre ahogy írtam, és szerintem az Oculus sem fog hozni átütő sikert, mivel jobbra nézve abban is elvész majd a lényeg a sok bukócső meg holt tér miatt.
« Utoljára szerkesztve: Május 28, 2014, 10:16:25 írta Kövics Tamás » Naplózva

- Tomdriver -
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #10 Dátum: Május 28, 2014, 11:53:54 »

nem a tengelyeket nézi a spotter, hanem ahogy írtad, "ha mögöttem jövő kocsi eleje az én kocsim végével egyvonalba kerül"

szerintem mindenképp official versenyeken kellene gyakorolni, és ha látod tükörből h esik rád a mögötted jövő, akkor vagy behúzódsz belső ívre hogy megakadályozd az előzést, vagy szélesen fordulsz mert számítasz rá hogy beesik melléd.
Naplózva

Asztalos Feri
Global Moderator
nagyon aktív fórumozó

« Válasz #11 Dátum: Május 28, 2014, 14:11:17 »

Lehet állítani az app.ini-ben, hogy a spotter mikor szóljon, legalábbis részben.

carLowHiPadding=0.250000     ; How much clearance, front and back in meters, to give a car before reporting it as clear
Naplózva
Rozsi Sándor
Road szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #12 Dátum: Május 28, 2014, 17:15:57 »

viszont egy dologra felhívnám a figyelmet, ha kimegy a pacecar ne kezdjünk el gyorsítani, próbáljunk konstans tempóban menni hogy ez hátul ne okozzon harmonikázást - feltorlódást, tegnap is volt ebből gond.
Sajnos én meg is ettem, még sajnálatosabb, hogy Bruckner Attit fel is ökleltem, bocsánat érte. Gyanítom, bár nem néztem vissza még, de a két közeli, erős jobbos is közrejátszott abban, hogy tempósabbra kellet venni azon a részen.
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: