Magyar Iracing Liga fóruma
Szeptember 20, 2018, 11:34:21 *

Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: iRacers.hu a hazai iRacing közösség központja.
3 hónapos ingyenes előfizetés továbbra is igényelhető.
Összetett kereső  
Oldalak: [1] 2 3   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rookie bajnokság 2015 ismertető  (Megtekintve 12592 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: Október 31, 2015, 18:55:40 »

Rookie Bajnokság 2015/16

Szeretnék minden érdeklődőt meghívni a November 16. hétfőn kezdődő iRacers.hu Rookie bajnokságba. A részvétel teljesen ingyenes, akinek nincs iRacing accountja, tudunk adni 3 hónapos ingyenes kipróbálási lehetőséget, amivel tudtok indulni a bajnokságban. A szezon 3 hónap időtartamú lesz, hétfő és pénteki napokon este 7 órai kezdettel kerülnek megrendezésre az alábbi időterv szerint:
19:00-20:00 gyakorlás
20:00-20:20 időmérő
20:20-21:00 verseny

Időjárás statikus lesz, 65F, 35RH, partly cloudly, így jobban tapad az autó.
Setup fix lesz mindenhol, ahol esetleg eltérünk az alap setuptól, külön jelezni fogjuk!

A bajnoki fordulók előzetes terve az alábbi plakáton látható, de menet közben lehet kicsit változtatunk még rajta:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1oqXZVMCHOXC_MqSsX-NQuugF3JhJdzBDyWfwgnKgFBg/edit?usp=sharing

A naptár az ingyenes csomagban elérhető tartalom felhasználásával került összeállításra, tehát az újonnan érkezőknek nincs más dolguk, mint kódot igényelni fb üzenetben, vagy fórumunkon, és részt venni a versenyeken. Semmi kötelezettséggel/extra költséggel nem jár a részvétel. Az ingyenes kódokat November 10. előtt ne aktiváljátok, mert akkor a bajnokság végére már nem lesz érvényes account.

Mint azt láthatjátok, 17 futam lesz összesen, ez vegyesen tartalmaz road-oval futamokat. A legjobb 10 futam eredményét fogjuk figyelembe venni a bajnoki pontok számításakor, így aki idegenkedik az oválozástól, nem kell részt vennie, viszont egy esetleges jobb eredménnyel javíthat a bajnoki helyezésen.
Nem árulunk zsákbamacskát, biztosan lesznek majd nagy balesetek is, ezért arra kérnék minden résztvevőt, hogy próbáljon meg a másikra vigyázni, a versenyzőtársat megtisztelve fair módon versenyezni, és a futamok előtt lehetőség szerint gyakorolni, hogy a versenyek napján már ismerje az autó viselkedését, a pályák nyomvonalát. Az első néhány futamra megpróbáltam könnyebb versenyeket összeírni, hogy a tapasztalatlanabbaknak se legyen túl nagy kihívás a kezdés, de később lesznek nagyon erős kombók is, amik a rutinosabb szimeseknek is tartogat majd igazi kihívást (itt elsősorban az Indycar-os futamokra gondolok, a V8 supercart nem mertem betenni, az még a veteránoknak is nehéz lenne, nemhogy a kezdőknek Mosolyog).
Ha valakinek nem sikerül az első néhány futam, nem kell feladni, összesen hét futam eredményét el tudja dobni, és még így is lesz esélye akár a bajnoki címre. Aki lassabbnak érzi magát, az se csüggedjen, biztosan fog találni a pályán versenytársat, akivel tud majd csatázni a saját tempójában. Ahogy mondani szokták

Igyekeztem úgy szervezni az egészet, hogy mindenkinek kellemes kikapcsolodást tudjunk biztosítani, de a jó szórakozás biztosításához nélkülözhetetlen a helyes versenyzői magatartás, a fairplay betartása is.

Bárkinek bármilyen kérdése van a bajnoksággal vagy iRacinggel kapcsolatban, keressetek, kérdezzetek nyugodtan, akár facebookon, akár fórumon, akár TSen, de induláshoz szükséges infókat az alábbi linken találtok:
http://www.iracers.hu/ir-tajekoztato/

Egy kis ízelítő a tavalyi Rookie bajnokságból:
http://www.youtube.com/watch?v=9pz46FdRU3g

Remélem sikerült felkelteni az érdeklődéseteket, a leendő résztvevőknek sok sikert, eredményekben, élményekben gazdag versenyeket kívánok mindenkinek!

Üdvözlettel: Papp Attila

« Utoljára szerkesztve: November 10, 2015, 00:07:11 írta Attila Papp » Naplózva

Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #1 Dátum: Október 31, 2015, 19:01:30 »

ez csak egy előzetes kiírás, mi a véleményetek?

köszönöm Sasynak a naptárban a segítséget.
az első néhány futamot hozzáigazítottam a hivatalos naptárhoz, így a kezdők többet tudnak majd gyakorolni.

díjazás rookie indulók között lesz, még nem tudom pontosan a részleteket, nem rajtam múlik.

a versenytáv lehet 30 perc, 2x20 perc is, de nagyjából ebben az idősávban lesznek majd.

a pénteki napokat tehetjük csütörtökre is ha nektek jobban megfelel. szerda oval, kedd meg túl közel van.

ötletek jöhetnek Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: Október 31, 2015, 19:58:17 írta Attila Papp » Naplózva

Zoltan Ozsvath
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #2 Dátum: Október 31, 2015, 19:08:17 »

ez csak egy előzetes kiírás, mi a véleményetek?

köszönöm Sasynak a naptárban a segítséget.
igazából igazíthatnánk hivatalos naptárhoz is, de úgy nem ad ki olyan jó kombókat, és az újoncok úgysem fognak annyit gyakorolni szerintem, az előző rookie bajnokságban sem jelezték ezt.

díjazás rookie indulók között lesz, még nem tudom pontosan a részleteket, nem rajtam múlik.

a versenytáv lehet 30 perc, 2x20 perc is, de nagyjából ebben az idősávban lesznek majd.

a nem hétfői napokat tehetjük csütörtökre is ha nektek jobban megfelel. szerda oval, kedd meg túl közel van.

ötletek jöhetnek Mosolyog

Jó lenne ha maradna a péntek mert akkor azoklra be tudnék nézni.
vényóc limerockon isten:D
Naplózva
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #3 Dátum: Október 31, 2015, 19:38:06 »

ok, én is hajlok a péntekre.
akár betehetjük a V8-at később, nem idegenkedek tőle, de az újoncok lehet vért fognak izzadni rajta Mosolyog bár Lime Rockon talán elmegy.
Naplózva

Sandor Csucs
nagyon aktív fórumozó
Elérhető Elérhető

« Válasz #4 Dátum: Október 31, 2015, 21:19:45 »

Vényóc kell, de ne Lime Rockban, mert az kicsi pálya Mosolyog De amúgy meg mindegy, csak legyen Vigyorog
Naplózva

drsanya
Rippl Róbert
újonc fórumozó
*

« Válasz #5 Dátum: November 01, 2015, 08:00:53 »

V8 kellene bele szerintem...
Csak kis gyakorlás kérdése  Kacsint
Naplózva
Feszl Ernő - Woodyka
Road szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

Mr. Orange

« Válasz #6 Dátum: November 01, 2015, 10:09:00 »

V8 at én is nagyon preferálnám , de egy féktávot nem tudtam bevenni vele  Mosolyog Hiába Ms. Daisyt nem ilyennel vitték  Vigyorog
Naplózva

Már pedig itt rend lesz mondta a nagymama és berúgta a szart az ágy alá

www.sg.hu fórumon Marcinko
pp (Péceli Péter)
aktív fórumozó

« Válasz #7 Dátum: November 01, 2015, 11:23:17 »

Nekem tetszik a hétfő és péntek feállás. Nagyon más időpontok és a résztvevők számából kiderül mennyire lehet jó a péntek este a későbbiekben...  Menő is.
V8 kezdőknek? Mint kedvcsináló? Kedves kollégák látom már nagyon régen voltak kezdők  Vigyorog
Persze én nem vagyok semmi jónak elrontója de akkor legyen V9!  Kacsint
Naplózva
Rippl Róbert
újonc fórumozó
*

« Válasz #8 Dátum: November 01, 2015, 11:43:29 »

V9 az új zsiguli? Én is hallottam már róla..  Vigyorog
Naplózva
Gábor Albert Viski
Global Moderator
aktív fórumozó

« Válasz #9 Dátum: November 02, 2015, 09:15:34 »

Királyság!

Amúgy a futam eldobás mellet lehetne úgy, hogy van egy összesített értékelés, egy roados meg egy ovalos, így 3 bajnoki cím kerül gazdára
Naplózva

Gábor Albert Viski
Global Moderator
aktív fórumozó

« Válasz #10 Dátum: November 02, 2015, 12:49:31 »

Csapatverseny bajnoki lesz?
Naplózva

Barnabás Rábai
haladó fórumozó
**

« Válasz #11 Dátum: November 02, 2015, 19:42:33 »

Versenytávval kapcsolatban megjegyzés: Szerintem az elején a kis kocsikkal lehetne 2x20 perc, hogy legyen esély belerázódni és adott esetben javítani a 2. futamon ha crash lett volna vagy akármi. (tudom, hogy van gyorsjavítás de nem ugyan az  Mosolyog )
A nagyobb pályákon, komolyabb autóval zajló versenyek meg már lehetnek 30 percesek, addigra mindenki megszokja a légkört és nem rontja el egy Ati poénnál a T1-et.  Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: November 02, 2015, 19:49:13 írta Barnabás Rábai » Naplózva

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem.
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #12 Dátum: November 02, 2015, 21:55:39 »

Csapatverseny bajnoki lesz?

Hát, ha valaki összeverbuválja a csapatokat, akkor tőlem lehet.

A 2x20 perc jó lehet.
Naplózva

Nagy László ( barcalaci84)
haladó fórumozó
**

« Válasz #13 Dátum: November 05, 2015, 15:09:50 »

fixed setupok lesznek?
Naplózva
Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #14 Dátum: November 05, 2015, 19:26:29 »

oválon fix lesz, roadon lesz mindig megosztott szet ami jó lesz, Tomi majd összedob mindig valamit amit használhatunk.
nem lesz eltekergetve, Tomi mindig jó szeteket oszt, sztem a liga 95%-a mindig az ő szetjeivel megy Mosolyog ő a versenymérnökünk Mosolyog

de ha valamelyik széria roadon hivataloson fix szettel van megrendezve, mi is azt fogjuk használni.
Naplózva

Attila Papp
Administrator
veterán fórumozó

« Válasz #15 Dátum: November 08, 2015, 20:07:04 »

frissítettem az első hozzászólást, nagyjából megvan a naptár, kicsit átszabtam.

jöttök egyébként? nincs túlnagy tolongás Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: November 08, 2015, 21:30:15 írta Attila Papp » Naplózva

Rozsi Sándor
Road szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #16 Dátum: November 08, 2015, 21:46:24 »

frissítettem az első hozzászólást, nagyjából megvan a naptár, kicsit átszabtam.

jöttök egyébként? nincs túlnagy tolongás Mosolyog
Naná! Főleg, ha holnap a meló miatt nem tudok jönni. Mondjuk akkor mocskosul szétverek valamit.
Naplózva
Sandor Csucs
nagyon aktív fórumozó
Elérhető Elérhető

« Válasz #17 Dátum: November 08, 2015, 22:21:13 »

Jövök én is, bár nem mindegyikre, mert lesz olyan mikor pont délutános leszek. Továbbá reklámoztam olyan ismerősömnek, aki most kezdte az iRacinget, és míg ismerkedik addig nem akar nagyon költeni rá.
Naplózva

drsanya
Gábor Demeter (Garfield)
újonc fórumozó
*

« Válasz #18 Dátum: November 09, 2015, 07:38:36 »

Sziasztok énis neveznék ha lehetséges
Naplózva
Mark Kiss
Oval szervertag 2013
nagyon aktív fórumozó
*

« Válasz #19 Dátum: November 09, 2015, 10:12:35 »

Az Oval-okra én is jövök, de lehet, hogy néhány jobb-kanyart is bevállalok.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: